NEWSLETTER  Dołącz do naszego newslettera:

  Czynniki wpływające na efektywność sprzedaży

  CZYTAJ

  Czynniki wpływające na efektywność sprzedaży

  Co sprawia, że jedni handlowcy stale zwiększają swoją sprzedaż, podczas gdy inni stoją w miejscu lub notują coraz słabsze wyniki? Czego oczekuje dziś klient i na co musi kłaść nacisk nowoczesny handlowiec, aby sprostać wymaganiom rynku? Jak szkolenia sprzedażowe prowadzą do wzrostu przychodów firmy? Czy narzędzia dla trenerów, takie jak gry sprzedażowe, mogą w tym pomóc?

  Rynek się zmienia

  Nie ulega wątpliwości, że klient z roku na rok staje się osobą coraz bardziej wymagającą. Dynamiczny rozwój technologii przyczynił się do gruntownej przebudowy modeli zakupowych konsumentów. Wraz z rozwojem Internetu klienci są coraz lepiej zorientowani w produktach oraz doświadczeni w kupowaniu. Znajomość produktu oraz ofert konkurencji przyczynia się do wzrostu wymagań konsumenta. Jak nigdy wcześniej, klient oczekuje od sprzedawcy dyspozycyjności, otwartości oraz elastyczności w procesie zakupowym. Co więcej, ludzie w coraz większym stopniu wyczuleni są na handlowców, którym nie zależy na kliencie, a jedynie na szybkim domknięciu transakcji. Nowoczesny sprzedawca musi zatem stać się doradcą, który wzbudzi zaufanie klienta i pomoże mu wybrać najlepszą spośród dostępnych opcji.

  Jak nie zostać w tyle?

  W obliczu zmieniającego się rynku oraz postaw konsumentów, firmy powinny dążyć do unowocześnienia działań wewnątrz, jak i na zewnątrz przedsiębiorstwa. Podstawowymi działaniami firm, które chcą zwiększać obroty powinny być zatem dążenia do usprawnienia współpracy między działami w firmie oraz wdrażanie postaw wspierających sprzedaż. Oprócz tego, niezwykle istotna jest otwartość na nowe technologie wspomagające kontakt z klientem oraz zawieranie transakcji. Klienci oczekują od firm, że będą one dyspozycyjne o różnych porach dnia. Stąd ogromny wzrost znaczenia np. mobilnych rozwiązań CRM wspomagających sprawną obsługę klientów z dowolnego miejsca.

  Rozwój technologii to jedno, jednak sprzedaż to wciąż przede wszystkim relacje międzyludzkie. Handlowiec musi dzisiaj stale się rozwijać oraz doskonalić posiadane w swoim warsztacie techniki sprzedażowe.

  Szkolenia sprzedażowe, czy też szkolenia z obsługi klienta, z racji stale rosnących oczekiwań konsumenta, stają się zatem niezbędne do rozwoju działu sprzedaży.

  Jak szkolenia sprzedażowe odpowiadają na potrzeby rynku?

  Wzrost wymagań klientów w naturalny sposób prowadzi do rozwoju potrzeb handlowców, którzy muszą stale doskonalić swoje techniki sprzedażowe. Szkolenia z obsługi klienta stoją zatem przed wyzwaniem uczynienia z handlowców profesjonalnych doradców wzbudzających zaufanie konsumenta. Jakie narzędzia dla trenerów pozwolą zatem pomóc handlowcom wzbić się na szczyt umiejętności sprzedażowych?

  Propozycją specjalistów Team Players są gry sprzedażowe, takie jak „Make a deal”.

  Gra „Make a deal” została stworzone z myślą o handlowcach oraz ich przełożonych chcących poprawić swoje umiejętności z zakresu sprzedaży. Gra stawia uczestnika przed zadaniem poradzenia sobie w realnych sytuacjach, z którymi mierzy się w swojej pracy na co dzień. Pozwala to wydobyć z gracza jego handlowy potencjał oraz przenieść go na wyższy poziom budowania relacji handlowych z klientami.

  „Make a deal” to przykład narzędzia dla trenerów, które sprawdzi się zarówno w pracy z handlowcami, jak i ich przełożonymi. Dla przedstawicieli handlowych to doskonały trening ich technik sprzedażowych. Dla menedżerów jest to natomiast świetna okazja, aby poznać mocne i słabe strony swoich pracowników, aby wiedzieć, co warto poprawić.

  Szkolenia sprzedażowe oraz gry sprzedażowe, takie jak „Make a deal”, stanowią zatem idealną odpowiedź na potrzeby firm, które chcą zwiększyć efektywność sprzedaży w swoim przedsiębiorstwie.

   

  Zapraszamy też do obserwowania nas na LinkedInieFacebooku gdzie regularnie pojawiają się ciekawostki z zakresu rozwoju pracowników.

  POWRÓT

   SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI